چند نکته ساده برای امنیت بیشتر وبسایت

http://skyno.ir/wp-content/uploads/2016/12/Website-Security-browns.jpg

شاید به این مسئله فکر کرده باشید که برای امنتر کردن یک وبسایت باید دانش زیادی داشت، بله درست است، اما ما می توانیم با رعایت چند نکته ساده احتمال زیر سوال رفتن امنیت وبسایت خود را کاهش دهیم.

بنده امنیت یک سایت را به دو بخش اصلی تقسیم می کنم، بخشی که مربوط به پنل هایی می باشد که روی سرور و یا هاست مان نصب است. البته اگر از هاست استفاده می کنیم زیاد با امنیت این بخش سروکار نداریم، و نهایتا می توانیم آی پی های مشکوک را بلاک کنیم و کارهای ساده.

اما اگر از سرور استفاده می کنیم مدیریت آن هم بر عهده خودمان است می توانیم اقداماتی مانند نصب فایروال و تغییر پورت های سرور یا پورت پنل نصب شده روی سرور امنیت را افزایش داد.

اما با بخشی که معمولا بیشتر با آن کار خواهیم کرد، امنیت پنل مدیریت سایت است، کارهای ساده ای که می توان در این زمینه انجام داد عبارتند از:

استفاده از یک صفحه ورود غیر معمول که هکرها به راحتی نتوانند آن را بیابند.

استفاده از کدها کپچا تا جلو هک با روبوت ها را گرفته باشیم.

استفاده از رمزهای قدرتمند و نام کاربری مناسب و غیرقابل حدس.

و…

شاید این اقدامات ساده به نظر برسند اما به شدت در امنیت سایتتان دارای اهمیت هستند.

با این حال امنیت بخش اول اهمیت بیشتری دارد، زیرا از دست دادن آن یعنی از دست دادن تمامی اطلاعات و بک آپ ها و … در بخش دوم امید به بازگشت بیشتر است و در واقع حداقل کاری که می توان کرد ریستور بکاپهایی است که از قبل داشتید.

دید که میتوان با چند اقدام ساده برخی از اقدامات امنیتی را رو وبسایت پیاده سازی کرد و جالب است بدانید که همین راه های ساده اگر رعایت نشوند بیشترین آسیب را خواهند زد.

اقدامات اولیه در تمامی وبسایت های طراحی شده توسط اسکاینو رعایت می شود، امنیت حرفه ای تر با درخواست مشتری اجرایی می شود.

تماس با من: ۰۹۳۹۱۷۰۰۴۷۱

چند نکته ساده برای امنیت بیشتر وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *